Здійсніть мрію дитини – подаруйте сім’ю

Дитинство починається з теплих материнських рук, рідної домівки… Та для деяких дітей перші кроки у світ дорослих починаються з чужих людей і закладів для дітей. Ось вона – трагедія сучасної дитини, покинутої напризволяще. Сім’я ж для дитини не тільки перше гніздо, а й школа життя, і тому нема для неї більшого горя, ніж сирітство.

 30 вересня в Україні відзначається День усиновлення, який співпадає з днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, що є символічним і уособлює віру в те, що кожна наша дитина буде виховуватися в родині, надію на об`єднання заради цього всього українського суспільства, плекання в душі кожного із нас великої мудрості і любові до дитини як найціннішого дару нашого життя.

Ми - дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наше спільне завдання, обов’язок району, суспільства, держави. Державна політика спрямована на те, щоб всі діти, які посиротіли, потрапляли в сімейні форми виховання. Тільки у тому разі, коли вичерпані всі можливості до влаштування дитини у сімейні форми виховання, вона може бути направлена до закладів для дітей.

Усиновлення — це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитину на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду.

Станом на 30.09.2022 в службі у справах дітей райдержадміністрації на обліку перебуває 30 дітей які підлягають усиновленню, 26 дітей, які усиновлені та за умовами проживання і виховання яких здійснюється нагляд.

На сьогоднішній день потенційними кандидатами в усиновлювачі 8 сімї, які можуть усиновити дітей та подарувати свою любов і турботу знедоленим дітям. 

Хто ж може бути усиновлювачем?

Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювачем є родич дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину. Різниця у віці між дитиною яку бажають усиновити, та заявниками становить менш як 15 років. Кількість дітей, яких може усиновити один усиновлювач, не обмежується.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі. Заява вважається поданою, якщо до неї додаються всі документи, визнані законодавством.

Які права має кандидат в усиновлювачі?

Кандидат в усиновлювачі має право:

 • ознайомитися з особовою справою та медичною карткою дитини та провести додаткове медичне обстеження дитини, яка може бути усиновлена у державному або комунальному закладі охорони здоров’я;
 • відвідувати дитину за місцем її проживання щодня протягом строку дії направлення.

Які державні гарантії має усиновлювач?

 • Усиновлювач має такі державні гарантії: - отримання грошової допомоги при усиновленні дитини у розмірі, як при народженні першої дитини. При усиновленні 2 і більше дітей розмір допомоги не змінюється;
 • - надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
 • - надання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (при усиновленні дитини віком старше 3 років);
 • - надання щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.

Що таке таємниця усиновлення?

 • Таємниця усиновлення — це право усиновлювача приховувати від інших людей та від самої дитини факт усиновлення. Відповідно до ст. 228 Сімейного кодексу України, особам, яким у зв’язку з виконанням службових обов’язків доступна інформація щодо усиновлення (перебування осіб, які бажають усиновити дитину, на обліку, пошук ними дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення, розгляд справи про усиновлення, здійснення нагляду за дотриманням прав усиновленої дитини тощо), а також інші особи, яким став відомий факт усиновлення, зобов’язані не розголошувати її, зокрема і тоді, коли усиновлення для самої дитини не є таємним.

Якщо наша інформація зацікавила Вас і Ви бажаєте отримати детальнішу інформацію щодо питань усиновлення чи влаштування на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в свою сім’ю, звертайтеся в службу у справах дітей Чортківської районної державної адміністрації: м. Чортків, вул. Шевченка, 23, 4 поверх, тел. 2 09 49

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux