Дитинство починається з теплих материнських рук, рідної домівки… Та для деяких дітей перші кроки у світ дорослих починаються з чужих людей і закладів для дітей. Ось вона – трагедія сучасної дитини, покинутої напризволяще. Сім’я ж для дитини не тільки перше гніздо, а й школа життя, і тому нема для неї більшого горя, ніж сирітство.
30 вересня в Україні відзначається День усиновлення, який співпадає з днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, що є символічним і уособлює віру в те, що кожна наша дитина буде виховуватися в родині, надію на об`єднання заради цього всього українського суспільства, плекання в душі кожного із нас великої мудрості і любові до дитини як найціннішого дару нашого життя.
Ми - дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наше спільне завдання, обов’язок району, суспільства, держави. Державна політика спрямована на те, щоб всі діти, які посиротіли, потрапляли в сімейні форми виховання. Тільки у тому разі, коли вичерпані всі можливості до влаштування дитини у сімейні форми виховання, вона може бути направлена до закладів для дітей.
Усиновлення — це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитину на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду.
Станом на 30.09.2022 в службі у справах дітей райдержадміністрації на обліку перебуває 30 дітей які підлягають усиновленню, 26 дітей, які усиновлені та за умовами проживання і виховання яких здійснюється нагляд.
На сьогоднішній день потенційними кандидатами в усиновлювачі 8 сім’ї, які можуть усиновити дітей та подарувати свою любов і турботу знедоленим дітям.
Хто ж може бути усиновлювачем?
Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювачем є родич дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину. Різниця у віці між дитиною яку бажають усиновити, та заявниками становить менш як 15 років. Кількість дітей, яких може усиновити один усиновлювач, не обмежується.
Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі. Заява вважається поданою, якщо до неї додаються всі документи, визнані законодавством.
Які права має кандидат в усиновлювачі?
Кандидат в усиновлювачі має право:
Які державні гарантії має усиновлювач?
Що таке таємниця усиновлення?
Якщо наша інформація зацікавила Вас і Ви бажаєте отримати детальнішу інформацію щодо питань усиновлення чи влаштування на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в свою сім’ю, звертайтеся в службу у справах дітей Чортківської районної державної адміністрації: м. Чортків, вул. Шевченка, 23, 4 поверх, тел. 2 09 49