Адвокат, що співпрацює з системою БПД, допоміг клієнтці отримати виплату по заборгованій заробітній платі на суму понад 64 тис. грн.

До Чортківського бюро правової допомоги звернулася пані Ольга з питанням стягнення невиплаченої заробітної плати з роботодавця через суд. Жінка працювала в лікувальному закладі, проте у день звільнення з роботи не отримала усіх виплат по заборгованості із заробітної плати на суму понад 64 тис. грн. Чортківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначив адвоката по справі – Ярослава Дядика. Адвокат зустрівся з клієнткою, ознайомився з матеріалами справи та підготував позовну заяву до суду. Трудовим законодавством передбачено, що в день звільнення працівника підприємство, установа чи організація має виплатити всі суми, що йому належать (ст. 116 КЗпП). Якщо дане право працівника на оплату праці порушено, він може  звертатися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати.

Відповідно до ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. 

Відповідно до статті 233 КЗпП працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення – в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» позивачі за подання до суду позовної заяви про стягнення заробітної плати звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях. 

Чортківський районний суд виніс рішення про стягнення в користь позивачки невиплаченої заробітної плати в сумі 64 244 грн. Також пані Ольгу звільнено від сплати судового збору. Завдяки системі безоплатної правової допомоги клієнтка змогла захистити свої права на оплату праці.

Бюро правової допомоги в Чортківському районі працюють за адресами:

- м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.: (03552) 2-09-50;

- м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;

- м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

- смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;

- м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

- м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux