Безоплатна правова допомога учасникам АТО

Згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу» ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» мають право отримати безоплатну правову допомогу. Учасники бойових дій звертаються до бюро правової допомоги за отриманням правових консультацій з різних питань, а також отримання доступу до правосуддя. Часто достатньо лише однієї правової консультації для вирішення питання, але бувають ситуації, коли учаснику бойових дій доводиться звертатися до суду за захистом або відновленням порушених прав. В основному питання стосуються соціального захисту, трудового, сімейного права.

Статистика звернень до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги свідчить, що в 2021 році зареєстровано 746 звернень учасників бойових дій. З них 394 особи звернулися за отриманням безоплатної вторинної правової допомоги, яка полягає в забезпеченні складення документів процесуального характеру та представництві прав у судах. В порівнянні з 2020 роком, кількість звернень збільшилася понад 50 відсотків.

 «Важливо, щоб люди знали куди звертатися за правовою допомогою у разі потреби та вміли захищати свої порушені права. Про це ми завжди розповідаємо громадянам під час участі у семінарах, круглих столах, які проводяться в центрах зайнятості. Слухачі знайомляться з  останніми змінами законодавства, способами захисту трудових, соціальних, сімейних прав, а також з судовою практикою вказаної категорії справ. Часто після участі в семінарах, учасники АТО звертаються за правовими консультаціями до бюро правової допомоги» - зазначила директор Чортківського місцевого центру Марія Гамбаль.

Для ветеранів війни, учасників бойових дій отримати безоплатну вторинну правову допомогу просто. Щоб подати звернення ніяких довідок збирати не потрібно. Достатньо мати при собі документ, що посвідчує особу, ідентифікаційних код та посвідчення встановленого зразка, яке підтверджує статус особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Дізнайтеся більше про надання безоплатної правової допомоги можна за посиланням.

За безоплатною правовою допомогою звертайтеся до бюро правової допомоги Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресами:

 

м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.: (03552) 2-09-50,

моб. (067) 130-01-73;

м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;

м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;

м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux