На порядку денному члени комісії розглянули наступні питання:
Щодо забезпечення організації та проведення компанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу у 2024 році в Чортківському районі методом наземного розподілу принад з вакциною на час
дій воєнного стану. Визначення площ органами місцевого самоврядування (22 ТГ) на яких буде проводитись пероральна імунізація.
Звіт про виконання плану заходів щодо ліквідації вогнища сказу тварин на території села Нижбірок Васильковецької об’єднаної територіальної громади Чортківського району.
Звіт про виконання плану заходів щодо ліквідації вогнища сказу тварин на території села Трибухівці Гусятинської об’єднаної територіальної громади Чортківського району.
Звіт про виконання заходів щодо ліквідації вогнища сказу тварин на території села Великий Говилів Хоростківської територіальної громади Чортківського району.
Запровадження карантинних обмежень щодо захворювання лиса на сказ в урочищі «Перейми» села Вовківці Борщівської об’єднаної територіальної громади та населених пунктах загрозливої зони: село Сков’ятин, Шишківці, Стрілківці, Сапогів Борщівської територіальної громади Чортківського району.
За підсумками засідання ДНПК були прийняті відповідні рішення для невідкладного виконання.
До відома
Сказ - це інфекційна хвороба з переважним ураженням центральної нервової системи, що супроводжується судомами, спазмами глоткової і дихальної мускулатури, частіше хворіють дикі тварини - вовки, лисиці, єноти, борсуки, ведмеді, білки та інші. Від них при укусі заражаються домашні тварини і люди.
Збудник сказу - специфічний вірус, що міститься в слині хворої тварини. При укусі разом зі слиною вірус потрапляє в рану. Дуже небезпечне потрапляння слини хворої тварини на слизові оболонки очей, рота, носа, а також на шкіру, де можуть бути невидимі простим оком ушкодження.
Серед людей захворювання на сказ поширюють зазвичай домашні тварини. Захворювання на сказ для людини при несвоєчасному зверненні до лікаря може привести до летального випадку. Особливу небезпеку становлять бродячі собаки і кішки. Домашні тварини можуть заражатися одна від одної і від диких тварин.
Зауважим, що за останні роки найчастішим джерелом поширення хвороби стали лисиці.
З метою запобігання виникнення випадків сказу серед домашніх улюбленців власники тварин зобов'язані дотримуватися ветеринарно-санітарних норм та правил ( стаття 25 Обов’язки утримувачів тварин щодо захисту здоров’я тварин ЗУ «Про ветеринарну медицину»).
Не зволікайте, самостійно приводьте своїх собак та кішок на вакцинацію.
Бережіть себе і своїх улюбленців!