Про перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам 
опубліковано 20 грудня 2021 року о 11:31

 

Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено порядок проведення перерахунку пенсій особам, які продовжують працювати (далі – Закон 1058). Такий перерахунок здійснюється з урахуванням не менш, як 24 місяці страхового стажу, набутого після призначення чи попереднього перерахунку пенсії незалежно від перерв у роботі.

Якщо особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення, (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення та заробітної плати, з якої призначено чи попередньо перераховано пенсію.

За бажанням пенсіонера, при перерахунку пенсії може бути врахована також заробітна плата за цей період. У такому випадку перерахунок пенсії проводиться із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

При цьому, доцільність перерахунку з урахуванням і стажу і заробітної плати, одержаних після призначення чи попереднього перерахунку пенсії, визначається індивідуально для кожного пенсіонера. Зумовлено це тим, що при перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати, одержаної після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, буде застосовуватись нова збільшена норма щодо страхового стажу для визначення мінімального розміру пенсії за віком.

Також зазначимо, що збільшення пенсії на 1 % розміру пенсії, але не більше ніж на 1 % мінімального розміру пенсії за віком проводитиметься за кожен рік страхового стажу понад 35 років у чоловіків та 30 років у жінок.

Наголошуємо, що для працюючих пенсіонерів виплати при збільшенні прожиткового мінімуму перераховуються лише після звільнення з роботи. Також, такий порядок перерахунку пенсії не стосується пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, що передбачає Закон України «Про пенсійне забезпечення», а також на тих, хто не досягнув віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

У випадку, якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набуває стажу, достатнього для обчислення пенсії в мінімальному розмірі, а це не менше як 35 років у чоловіків і 30 років у жінок, тоді за його заявою проводиться відповідний перерахунок незалежно від того, скільки часу минуло після призначення чи попереднього перерахунку пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

До відома: обчислення страхового стажу, що дає право на перерахунок пенсії, проводиться від наступного дня за днем, до якого включно обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

 

Головне управління
Пенсійного фонду України
в Тернопільській області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux