Відбулося засідання круглого столу - «Духовні аспекти усиновлення»
опубліковано 08 вересня 2022 року о 14:49

Сьогодні начальником служби у справах дітей Чортківської районної військової адміністрації Василем Корнаком спільно із начальником гуманітарного відділу районної військової адміністрації Галиною Чайківською, за участі головних спеціалістів та дотичних осіб відбулося засідання круглого столу - «Духовні аспекти усиновлення». 
Розпочав Василь Дмитрович, який зазначив, що громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Заява може бути написана в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчена ним. У разі коли одне з подружжя не може особисто з’явитись до служби у справах дітей для написання заяви, його заяву, засвідчену нотаріально, може подати дружина (чоловік).
  Відтак, йшлося про те, що   Інформація про дітей, які можуть бути усиновлені, можна отримати у службі у справах дітей за місцем обліку кандидатів в усиновлювачі, та Державному департаменті з усиновлення та захисту прав дитини.
Важливо знати що   кандидатам в усиновлювачі надаються такі відомості про дитину:
- ім’я, вік, стать;
- стан здоров’я;
- правові підстави для усиновлення;
- форма влаштування;
- відомості про наявність, або відсутність братів, сестер;
- демонструється фотокартка дитини.
     Знайомство та встановлення контакту з дитиною за направленням служби у справах дітей або Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини. Якщо протягом строку дії направлення кандидат в усиновлювачі не подав до служби у справах дітей заяву про усиновлення дитини, вважається, що він відмовився від усиновлення.
     Строк дії направлення 10 робочих днів, у разі необхідності він може бути продовжений за заявою кандидата в усиновлювачі, але не більше ніж на 10 робочих днів.
Кандидат в усиновлювачі має право:
- в закладі, де перебуває дитина, ознайомитися з її особовою справою, медичною карткою;
- провести додаткове медичне обстеження дитини в державному або комунальному закладі охорони здоров’я;
- відвідувати дитину за місцем проживання (перебування) щодня протягом строку дії направлення та спілкуватися з нею у час, визначений керівником закладу, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами, піклувальниками, але не менш як три години на день. Після встановлення контакту з дитиною та подання до служби у справах дітей заяви про бажання її усиновити кандидати в усиновлювачі мають право продовжувати щоденне спілкування з дитиною до набрання  чинності рішення суду про усиновлення.
❗Усиновлювач зобов’язаний:
- особисто забрати дитину із закладу чи сім’ї,  в якій вона виховується, в присутності працівник служби у справах дітей після пред’явлення копії рішення суду про усиновлення; 
 - надавати можливість представникам служби у справах дітей за місцем проживання здійснювати нагляд за умовами проживання   і виховання дитини.
Учасники засідання обговорили усі важливі аспекти усиновлення та підвели підсумки робочої зустрічі.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux