Відбувся круглий стіл на тему: «Кожна дитина має право на сімейне виховання»
опубліковано 11 березня 2025 року о 15:17

Кожна дитина має право на виховання у сімейному оточенні, а батьки зобов’язані створити для своїх дітей належні умови для життя та виховання.
Щодо дітей, які за певних життєвих обставин залишились без батьківського піклування, то обов’язок забезпечення їхнього розвитку й виховання бере на себе держава. 
Тому враховуючи вище вказане, 11 березня, начальником служби у справах дітей Чортківської РВА Василем Корнаком спільно з відповідальними спеціалістами за даний напрямок роботи проведено круглий стіл на тему: «Кожна дитина має право на сімейне виховання».
Учасники під час зустрічі обговорили найбільш болючі проблеми функціонування прийомних сімей та пріоритет сімейного виховання.
У ході засідання Василь Дмитрович зазначила, що одним з пріоритетних завдань місцевих органів виконавчої влади – знайти родину для кожної знедоленої дитини. 
Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Василь Корнак у своєму виступі охарактеризував основні форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Начальник служби зазначив, що сучасна суспільна та юридична думка базується на тому, що дитина повинна виховуватись у сім’ї і ніщо не може замінити дитині родину.
Йшлося про те що найбільш незахищеною і вразливою частиною суспільства є діти і всі вони повністю залежать від дорослих. Особливо це стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Соціальна незахищеність, збільшення кількості соціально-неблагополучних сімей, які не спроможні виконувати свої функції щодо утримання та виховання дітей через алкоголізм, наркоманію, насильство в сім’ї – це основні проблеми, які породжують соціальне сирітство.
 Коли діти живуть у повній сім’ї, оточені батьківською турботою, то не часто замислюються: як доводиться тим, у кого немає рідного дому, в якому панує тепла домашня атмосфера, турботливі та лагідні батьки, які дарують тепло свого серця, де почуваєшся захищеним. На жаль, занадто багато дітей живе окремо від своїх біологічних родин. Бажання узяти на виховання дитину, народжену іншими, виникає лише в небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей.
      Відповідно до чинного законодавства, одним із найпріоритетніших завдань служби у справах дітей Чортківської районної військової адміністрації є влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання.
     Такими формами є усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.
      Опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх та неповнолітніх осіб.
     Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14-ти років і залишилися без батьківського піклування.
      Піклування – над неповнолітніми з 14 до 18 років.
   Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних із підопічним відносинах.
    Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Метою утворення прийомної сім’ї є забезпечення належних умов зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання.
      Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою забезпечення належних умов виховання для таких дітей у сімейному оточенні. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.
      Але найкращою із усіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини є усиновлення, тобто прийняття дитини в сім’ю на правах дочки чи сина. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих є наслідком втрати дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей.
      Можливо ця інформація стане для якоїсь родини не просто цікавим фактом а й послужить поштовхом до того, щоб змінити життя знедоленої дитини у майбутньому.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux