Сьогодні в Чортківській районній військовій адміністрації в рамках проекту протидія насиллю в родині відбувся круглий стіл на тему «Реалізація державної політики щодо запобігання та протидії домашньому насильству, проблеми та шляхи вирішення» за участі служби у справах дітей, відділу з гуманітарних питань Чортківської РВА та представників місцевого самоврядування.
- Насильство - це зло, що калічить душі. Отже, щоб стати кращими, потрібно змінити навколишній світ
починаючи з себе. Якщо кожен з нас зміниться, то зміниться й наше життя, - розпочав засідання начальник служби у справах дітей Чортківської РВА Василь Корнак.
Зустріч такого формату стала необхідною для координації осіб, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству.
Під час обговорення проблемних питань зазначено про особливості кримінальної відповідальності за злочини пов’язані з домашнім насильством, обмежувальні заходи щодо кривдників, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, особливості кримінальної відповідальності.
На завершення зустрічі учасники круглого столу поділилися напрацюваннями у напрямку запобігання та подолання домашнього насильства, склали спільний алгоритм дій щодо протидії цьому негативному явищу.
Довідково
Є чотири види домашнього насильства:
• фізичне;
• психологічне;
• економічне;
• сексуальне.

Фізичне насильство в сім'ї - це навмисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень одного члена сім'ї іншому, яке може призвести чи призвело до порушення нормального стану фізичного чи психічного здоров'я або навіть до смерті постраждалого, а також до приниження його честі та гідності.

Сексуальне насильство в сім'ї - це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім'ї.

Психологічне насильство в сім'ї - це насильство, пов'язане з тиском одного члена сім'ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподіяти або заподіяли шкоду психічному здоров'ю.

Економічне насильство в сім'ї - це навмисні дії одного члена сім'ї щодо іншого, спрямовані на те, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право. Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров'ю або навіть призвести до смерті постраждалого.